Putin: Rusia do të forcojë forcat e armatosura

Putin: Rusia do të forcojë forcat e armatosura

1655484658_Capture.JPG

Rusia do të forcojë më tej forcat e saj të armatosura, kështu u shpreh Presidenti rus Vladimir Putin.

"Ne do të vazhdojmë të zhvillojmë dhe forcojmë forcat tona të armatosura, duke marrë parasysh kërcënimet dhe rreziqet e mundshme ushtarake," tha ai.

Ai shtoi se raketat balistike ndërkontinentale Sarmat të sapo-testuara të Rusisë, të afta për të mbajtur 10 ose më shumë koka bërthamore dhe karrem, do të vendosen në detyrë deri në fund të vitit. 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Ukraina lindore në flakë! Lituania bllokoi mallrat drejt Kaliningradit, Rusia kërcënon: Do ketë pasoja! SHBA i kundërpërgjigjet: Kanë mbështetjen tonë


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Dy kosovarë shpëtojnë burrin e dehur nga mbytja pasi ra në lumë

Dy kosovarë shpëtojnë burrin e dehur nga mbytja pasi ra në lumë