Putin: Sanksionet e Perëndimit përshpejtojnë integrimin mes Rusisë dhe Bjellorusisë

Putin: Sanksionet e Perëndimit përshpejtojnë integrimin mes Rusisë dhe Bjellorusisë

Sanksionet e vendosura nga vendet Perëndimore, presidenti rus Vladimir Putin i konsideron një shtytje në përshpejtimin e integrimit mes Rusisë dhe vendit të saj fqinj, Bjellorusisë.

“Presioni i "paprecedentë" politik dhe sanksionues nga Perëndimi ka shtyrë Moskën dhe Minskun të përshpejtojnë procesin e integrimit midis dy vendeve fqinje. Në veçanti, Rusia dhe Bjellorusia synojnë të zhvillojnë bashkëpunim në furnizimin me ushqim dhe plehra në tregjet botërore”, tha Putin.

 


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Sulme me raketa në Odessa, 21 të vdekur! Ursula von der Leyen drejtuar ukrainasve: Evropa është me ju deri në fitore


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Tetori rozë, i rremë, i Sali Berishës

Tetori rozë, i rremë, i Sali Berishës