Për herë të tretë, ylli australian përballet sërish me kancerin

Aktoria Olivia Newton-John

Ajo është një nga femrat që është përballur dy herë me sëmundjen e rëndë të kancerit dhe tashmë brenda dekadës së tretë ju rikthye sërish. Olivia Newton-John ka treguar gjatë një interviste për CNN, se po e trajton sëmundjen me mjekime ‘moderne’ dhe natyrale, pasi e kanë lajmëruar se e ka kancerin në bazën e shpinës.

“Bashkëshorti im është gjithmonë me mua duke më përkrahur dhe besoj që do ta mposht sërish, ky është qëllimi im,”- ka thënë ylli australian. Aktorja mbush 70-vjeç për pak javë, ndërsa famën më të madhe e arriti kur luajti përkrah aktorit Johna Travolta, në filmi “Grease”.

Për herë të parë Newton-John u diagnostikua me kancer gjiri në vitin 1992, ndërsa për herë të dytë në vitin 2013 kancer i gjirit ju përhap edhe në kraharor.

 

fl.mi./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni të kënaqur me punën që bëni?

Komento