QARKU GJIROKASTËR/ PS fiton në 6 bashki, Flamur Golemi udhëheq me 71.70 % të votave! Në Memaliaj fiton kandidati i 'BF'

Në Bashkinë Gjirokastër janë numëruar të gjitha kutitë e votimit ku është shpallur fitues kandidati i PS-së Flamur Golemi. Ai pasohet nga kandidati i "BF", Dorjan Lani. 

Në bashkinë Memaliaj, kandidati i dyshes Berisha-Meta, Albert Malaj është shpallur fitues me 52.75 %, ndërsa Gjolek Guci i PS-së ka marrë vetëm 47.25 %.

Në Bashkinë Dropull ka përfunduar numërimi dhe fitues është shpallur Dhimitraq Toli me 81.25% i Partisë Socialiste, ndërkohë që rivali i tij më i afërt Thanas Maneka i koalicionit 'Bashkë Fitojmë' ka marrë 14.87% të votave, ndërsa Kosta Garo nga Nisma Thurje ka marrë vetëm 3.88% të votave.

Edhe Bashkinë e Përmetit e ka fituar PS me kandidaten Alma Hoxha 76.78 % të votave ose 4417 vota. Rivali i saj Edmond Komino nga BE mori vetëm  23.22% të votave, ose 1336 vota.

Në bashkinë e Tepelenës ka përfunduar procesi i numërimit. Kandidati socialist Tërmet Peçi ka fituar me 82.67 %. Rivali tij Baftjar Imeri i BF ka fituar me 10.33 %, ndërsa Partia Demokratike ka fituar vetëm 7.00 %.

Në Bashkinë Këlcyrës ka përfunduar numërimi. Kandidati i Partisë Socialiste Klement Ndoni ka fituar me 49.33 %, kundrejt kandidatit të BF-së Arjan Kasaj i cili ka marrë 47.32 %, ndërsa Adriatik Spahiu ka marrë 3.35 %.

Në Bashkinë Libohovës ka përfunduar procesi i numërimit dhe fitues është shpallur Leonard Hide i Partisë Socialiste me 52.64 %, ndërsa kandidati i 'Bashkë Fitojmë' ka marrë Adil Xhelili ka marrë 47.36 %.


Lajmi kryesor:

VENDORET/ PS merr 53 bashki, Veliaj fiton thellë në Tiranë, mbi 58 mijë vota para Këlliçit! BF merr vetëm 7 bashki në total


B.K./G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Presidenti polak Duda: Ne nuk do dërgojmë armë të reja në Ukrainë, të vjetrat po

Presidenti polak Duda: Ne nuk do dërgojmë armë të reja në Ukrainë, të vjetrat po