Qarkullonte i armatosur, kush është 49-vjeçari i arrestuar në Fier! Kreu vrasje në 2007 pas sherrit për gërvishtjen e makinës

Qarkullonte i armatosur, kush është 49-vjeçari i arrestuar në Fier! Kreu vrasje në 2007 pas sherrit për gërvishtjen e makinës

1672908403_kan.JPG

Shpëtim Kanda, 49 vjeçari që ra në prangat e policisë së Fierit akuzohet për një vrasje të kryer në vitin 2007. Pas një sherri për gërvishtjen e makinës, u konfliktua me Arjan Dervishin, të cilin e qëlloi më vdekje me 2 plumba në afërsi të plazhit të Darëzezës.

Dervishi, i martuar dhe me 2 fëmijë po nisej për në shtëpi pasi kaloi ditën në plazh. 300 metra larg bregut të detit, në një rrugë të ngushtë, makina e tij u fërkua me atë të Kandës, i cili nuk hezitoi të nxirrte pistoletën e ta qëllonte në kraharor duke e lënë të vdekur.

Pas vrasjes, Kanda e braktisi makinën dhe u largua me këmbë, por u kap më vonë. Për këtë ngjarje qëndroi 6 vite në burg dhe më pas u lirua me kusht.


Lajmi kryesor:

Qarkullonte me pistoletë me fishek në fole, arrestohet 49-vjeçari në Fier! I dënuar 2 herë më parë për vrasje dhe armëmbajtje pa leje (VIDEO)


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Plehrat e Tepelenës dhe Memaliajit kërcënim për Parkun Kombëtar të Vjosës! Bashkitë: Presim ndërtimin e landifillit të ri në Delvinë

Plehrat e Tepelenës dhe Memaliajit kërcënim për Parkun Kombëtar të Vjosës! Bashkitë: Presim ndërtimin e landifillit të ri në Delvinë