Që prej të shtunës të izoluar, banorët e fshatit Ungrejt në Lezhë ndërhyjnë vetë për të bërë rrugën të kalueshme

Banoret e fshatit Ungrejt duke zhbllokuar rrugen

1610548428_c0c3a2182b58441a99c3f718b1ee7deb.jpg

Disa zona në Lezhë janë bllokuar pasi ka pasur rrëshqitje dherash si pasojë e reshjeve të dendura të shiut gjatë ditëve të fundit.

Banorët e njësisë administrative Ungrejt kanë ndërhyrë vetë gjatë ditës se sotme dhe kanë bërë të kalueshme rrugën që lidh 9 fshatrat e kësaj zone me Kallmetin.

Reshjet e dendura të shiut bënë që rruga të pësojë shembje në një gjatësi prej 100 metrash pranë zonës së Kreshtës, duke e izoluar këtë zonë që prej ditës së shtunë.

Reshjet e shiut që përfshinë vendin kanë sjellë dëmtime në shumë rrugë në disa qarqe. Rruga Rrëshen-Bukmirë e cila u ndërtua në vitin 2017 është dëmtuar.

Aksi rrugor ka pësuar shkarje si dhe rrëshqitje dherash. Kjo situatë ka krijuar vështirësi në lëvizje në këtë rrugë e cila lidh disa fshatra të zonës. Të porekura nga përmbytjet kanë qenë disa zona në vend.


Lajmi kryesor:

Rrëshqitje dherash në aksin Rrëshen-Bukmirë! Shkëmbi që bllokoi rrugën Krujë-Qafshtamë do shkatërrohet me eskavator


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Hyn në fuqi marrëveshja/ Shqiptarët mund të lëvizin drejt Serbisë me karta identiteti