Qëllohet me armë zjarri nga shoku i tij në oborrin e banesës, por deklaron se është vetëplagosur me thikë, arrestohet 43-vjeçari në Berat! Në kërkim autori

Qëllohet me armë zjarri nga shoku i tij në oborrin e banesës, por deklaron se është vetëplagosur me thikë, arrestohet 43-vjeçari në Berat! Në kërkim autori

BERAT- Valter Braho, 43-vjeç banues në Skrapar  është arrestuar nga policia e Beratit për moskallëzim krimi. 43-vjeçari u paraqit në spitalin e Beratit i plagosur me armë zjarri, ndërsa deklaroi se ishte vetëplagosur me thikë.

Por Valter Braho rezulton se ishte plagosur nga Andrea Ajasllari me armë zjarri në oborrin e banesës së këtij të fundit. Sipas policisë 45-vjeçari në fshatin Grevë, Skrapar, ka plagosur aksidentalisht me armë zjarri shtetasin Valter Brahon.

45-vjeçari Ajasllari është shpallur në kërkim nga policia për plagosje nga pakujdesia si dhe ‘armëmbajtje pa leje’.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Ish-koloneli amerikan: Sulmuesit në Banjskë ishin të pajisur si një këmbësori ushtarake

Ish-koloneli amerikan: Sulmuesit në Banjskë ishin të pajisur si një këmbësori ushtarake