Goditi bashkëshorten me thikë, Gjykata e Tiranës lë në burg 52-vjeçarin Jakup Shahu! Në seancë shprehu pendesë: Nuk doja ta qëlloja

Goditi bashkëshorten me thikë, Gjykata e Tiranës lë në burg 52-vjeçarin Jakup Shahu! Në seancë shprehu pendesë: Nuk doja ta qëlloja

Gjykata e Shkallës së Parë, Tiranë

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurimit arrest ne burg për 52 vjeçarin Jakup Shahu, i dyshuar për veprën penale vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare e mbetur në tentativë, në dëm te bashkëshortes Edlira Shahu.

Gjatë zhvillimit të seancës 52 vjeçari ka shprehur pendesë, "nuk doja ta qëlloja, por u nxeha, e qëllova në debat e sipër". 

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e datës 23 maj në banesën e çifiti, në rrugën 'Xhanfize Keko' në kryeqytet, teksa 52-vjeçari qëlloi Edlirën bashkëshorten me thikë në qafë dhe në shpinë. 

Organi i akuzës ka relatuar para gjykatës së Edlira Shahu është në gjendje të rëndë si pasojë e 3 goditjeve me thikë që ka marrë, njërën plagë e ka në qafë.

52 vjeçari ka qenë i dënuar edhe me herët për vrasje, pasi në vitin 2011 ka qëlluar për vdekjen 28-vjeçarin Arjan Mejdani.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Emocionet e 'Euro 2024' jetojini me ne! Nga sonte, ora 20:00, çdo ditë 'Minuta 0' në Report Tv! Në Shqiptarja.com informacione e analiza! Githçka nga Gjermania

Emocionet e 'Euro 2024' jetojini me ne! Nga sonte, ora 20:00, çdo ditë 'Minuta 0' në Report Tv! Në Shqiptarja.com informacione e analiza! Githçka nga Gjermania