Babai nuk pranoi t’i jepte vajzën për nuse, 34-vjeçari në Skrapar merr armën e qëllon në drejtim të banesës

BERAT- Luftim Tërpëllari 34-vjeç është arrestuar nga policia pasi ka qëlluar me armë në drejtim të një banesë në Skrapar.

Ngjarja ka ndodhur në datë 20 gusht rreth orës 23:00, në një banesë në fshatin Potom. 34-vjeçari ka qëlluar me armë drejt mureve të banesës së shtetasit S. H., 61 vjeç, për të kanosur anëtarët e familjes së këtij shtetasi.

Burime bëjnë me dije se Luftim Tërpëllari kishte kërkuar për nuse vajzën e 61-vjeçarit, por ky i fundit kishte refuzuar

Arma e zjarrit kallashnikov me të cilën u qëllua, dhe 21 fishekë luftarak, u sekuestruan nga Policia në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.

SI.E./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kafsha: 22/08/2023 20:16

    Ja dhe nje tjeter gjytyrym qe nuk meriton te shumohet

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'Tipologji e re e turizmit në Shqipëri', eksperti: Vijnë shumë të rinj! Jo për plazhe por për ture, Gjirokastra nga më të preferuarit

'Tipologji e re e turizmit në Shqipëri', eksperti: Vijnë shumë të rinj! Jo për plazhe por për ture, Gjirokastra nga më të preferuarit