Qëlloi me armë gjahu në drejtim të mjetit të kushëririt, arrestohet 20-vjeçari në Tiranë

Foto ilustruese

TIRANË- Arrestohet në flagrancë një 20-vjeçar, pasi qëlloi me armë gjahu në drejtim të mjetit të kushëririt të tij, pas një konflikti të rastit.

Atij i është sekuestruar arma e gjahut, çifte dygrykëshe, një sasi fishekësh, 2 automjete dhe 2 armë të ftohta dhe 1 sasi fishekësh.

I arrestuari është Arbjond  Goga, 20 vjeç, banues në Tiranë, i cili pas një konflikti për motive të dobëta me dy kushërinjtë e tij E. D. dhe A. D., në një lokal, ka shkuar menjeherë në banesën e tij dhe ka marrë një armë gjahu të cilën e posedonte me lejen e gjyshi t të tij dhe ka qëlluar në drejtim të mjetit të parkuar të A.D.

Sipas policisë, materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale "Mbajtja pa leje e armëve të ftohta", "Mbajtja pa leje e armëve sportive dhe të gjuetisë", "Kanosja" dhe "Shkatërrimi i pronës me mjete të tjera".

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Aleanca e Turqisë me Emiratet e Bashkuara ka rritur ambicien e Erdogan, 'shpëtimi' i vetëm i krizës Izrael-Palestinë