Qëlloi me breshëri automatiku dhe tmerroi banorët e zonës, policia arreston 14-vjeçarin në Kurbin

Arma e zjarrit me të cilën qëlloi 14-vjeçari

Gjatë paradites së sotme një 14-vjeçar në Kurbin ka qëlluar me breshëri me një armë zjarri automatik, duke shkaktuar panik te banorët e zonës.

Pas njoftimit nga banorët e zonës, policia e shtetit mbërriti në vendngjarje në kohë, duke bërë të mundur neutralizimin e të miturit D.T banues në Mamurras dhe arrestimin e tij.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit automatik më të cilën i mituri qëlloi në ajër.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bashkimi Evropian: Kosova dhe Serbia të ndalin tensionet! Dialogu të shërbejë si platformë për zgjidhjen e konflikteve