Qëllojnë me shishe teksa kalon eskorta e Ramës për në Korçë/ Policia tenton të shoqërojë një djalë, revoltohet turma: Turp, turp

Teksa ka mbaruar takimin elektoral ne Devoll, në fshatin Zemblak, rrugës për në Korçë, militantë të Partisë Demokratike kanë tentuar t'i bllokojnë sërish rrugën kryeministrit Edi Rama por nuk janë lejuar nga forcat e policisë në terren, të cilët kanë garantuar kalimin e eskortës së kryeministrit. Megjithatë, ndaj makinave janë hedhur shishe uji. Pas kalimit të eskortës, policia ka tentuar të bëjë disa shoqërime, të personave më të implikuar në këtë bllokim, por turma është revoltuar duke mos lejuar policinë të shoqërojë një 24-vjeçar. Në kor ata kanë thërritur "Turp, turp, turp", ndërsa ky moment është shoqëruar me konfrontime me policinë dhe simpatizantët në tubim. 

Kontaktuar nga Shqiptarja.com, nëndrejtori i Policisë së Shtetit Gjovalin Loka, sqaroi se shoqërimi të riut është tentuar të bëhet pasi ai ka qëlluar efektivët e policisë me shkelma. Në këto kushte ai është ndaluar nga policia për tu shoqëruar, por turma e revoltuar është përplasur me forcat blu, duke krijuar një situatë kaotike. Siç u pretendua se ka pasur dhunë ndaj një gruaje 68-vjeçare, Loka e mohon këtë fakt, duke thënë se nga ana e policisë nuk ka pasur asnjë episod dhune.


Lajmi kryesor:

Militanët e PD-LSI tentojnë të bllokojnë takimet elektorale të Ramës në Korçë, qëllojnë eskortën me shishe (VIDEO)


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Sot ndeshja me Kroacinë, spektakël në Hamburg! Shihni marshimin e shqiptarëve 

VIDEO/ Sot ndeshja me Kroacinë, spektakël në Hamburg! Shihni marshimin e shqiptarëve