Qendër e veçantë turistike tek Liqeni i Marinës në Belsh (FOTO)

Qendër e veçantë turistike tek Liqeni i Marinës në Belsh (FOTO)

Foto nga Belshi

Një qendër e veçantë turistike është ngritur pranë liqenit të Marinës në Belsh.

Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga qendra e ideuar, ndërtuar e administruar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit.

Rama shkroi se, Belshi, një bashki e vogël, falë vëmendjes së madhe të qeverisë është kthyer në një destinacion turistik me atraksione që shtohen si ky i liqenit të Marinës. Pika e agroturizmit të Marinës ndodhet në mes të liqeneve të Dumresë.

‘Mirëmëngjes dhe me këto pamje të një qendre krejt të veçantë turistike, ideuar, ndërtuar e administruar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, pranë liqenit të Marinës në Belsh, një bashki e vogël që falë vëmendjes së madhe të qeverisë është kthyer në një destinacion turistik me atraksione që shtohen hap pas hapi, siç është edhe ky i liqenit të Marinës, ju uroj një javë të mbarë.’- shkruan Rama.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 23/01/2023 23:52

    Vertet duken te vecanta,duken si cadra te arixhinjve ne kohen e Xhaxhit,por me te sofistikuara.Po banjot ku jane,apo ne natyre?!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/ Meloni: Propozimi i Putinit është propagandë

Lufta në Ukrainë/ Meloni: Propozimi i Putinit është propagandë