Qëndrimet e Bardhit dhe disa prej deputetëve që PD të mos dalë me kandidatë për kryebashkiakë, Alban Daci: Të turpshme, nuk justifikojnë mbështetjen e demokratëve

Qëndrimet e Bardhit dhe disa prej deputetëve që PD të mos dalë me kandidatë për kryebashkiakë, Alban Daci: Të turpshme, nuk justifikojnë mbështetjen e demokratëve

1679678861_Screenshot1.png

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Alban Daci e ka konsideruar si të turpshëm qëndrimin e disa prej deputetëve demokratë gjatë mbledhjes së djeshme të kryesisë, ku Gazment Bardhi, Dhurata Çupi, Dash Sula, Saimir Korreshi, Bledio Nallbati u dakordësuan me sugjerimin e Jorida Tabakut për të mos nxjerrë kandidatë për kryebashkiakë përpos atyre për këshilltarë bashkiakë. 

Daci shkruan se një qëndrim i tillë nuk justifikon arsyet përse demokratët mbështesin këtë forcë politike.

“Tentativën e disave- që për fat të keq vazhdojnë të jenë akoma nën logon e PD, që akoma tentojnë ta ndëshkojnë këtë subjekt politik duke aluduar se nuk duhet të ketë kandidatët në zgjedhja- është e turpshme, e pa moralshme dhe nuk justifikon as arsyet e as qëllimet përse demokratët vazhdojmë të besojnë e ta mbështesin këtë forcë politike. Lidershipi është edhe çështje burrnie, me këtë cilësi çdo kush lind dhe nuk bëhet rrugës”- shprehet Daci.


Lajmi kryesor:

8 orë ‘luftë’ në mbledhje, por s’ka vendim! Bardhi kërkon vetëm Këshillat Bashkiakë! Kryesia kundër: Të dalim me kandidatë për kryebashkiakë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)