Qetësohet situata, qytetarët rikthehen në banesa pas dy orësh ankth dhe panik në rrugë

Qytetarët lënë Sheshin Nënë Tereza

Ka marrë fund prej rreth dy orësh situata alarmante e prodhur nga një lajm fals i Portarit Syri.Net dhe Shekulli se në orën 23:30 një tërmet do të godiste Tiranën. Qytetarët janë rikthyer në banesa të qetë pasi për dy orë mbushën plot sheshet Nënë Tereza, Skënderbej por dhe Bulevardin e Ri

Tashmë qytetarët mund të flenë të qetë në banesat e tyre dhe nuk është nevoja më për panik pasi u vërtetua qartë se lajmi i prodhuar nga dy portalet ishte një Fake Neës dhe autoritetet kanë marrë menjëherë masat për zbardhjen e autorësisë si dhe qëllimin e vërtetë të tyre.


Lajmi kryesor:

Portali hap panik për tërmet të ri të fuqishëm, 'Dilni nga shtëpitë'/ Rama: Alarm fals dhe kriminal, fajtorët do mbajnë përgjegjësi penale


  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

10 persona të përfshirë në grabitjen e biznesmenit në Nikël, eksperti për Report: E dinin që s'kishte patrulla policie në lëvizje! Kanë studiuar vendin për muaj të tërë