Qetësohet situata, qytetarët rikthehen në banesa pas dy orësh ankth dhe panik në rrugë

Qytetarët lënë Sheshin Nënë Tereza

Ka marrë fund prej rreth dy orësh situata alarmante e prodhur nga një lajm fals i Portarit Syri.Net dhe Shekulli se në orën 23:30 një tërmet do të godiste Tiranën. Qytetarët janë rikthyer në banesa të qetë pasi për dy orë mbushën plot sheshet Nënë Tereza, Skënderbej por dhe Bulevardin e Ri

Tashmë qytetarët mund të flenë të qetë në banesat e tyre dhe nuk është nevoja më për panik pasi u vërtetua qartë se lajmi i prodhuar nga dy portalet ishte një Fake Neës dhe autoritetet kanë marrë menjëherë masat për zbardhjen e autorësisë si dhe qëllimin e vërtetë të tyre.


Lajmi kryesor:

Portali hap panik për tërmet të ri të fuqishëm, 'Dilni nga shtëpitë'/ Rama: Alarm fals dhe kriminal, fajtorët do mbajnë përgjegjësi penale


a.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se opozita parlamentare do t'a bllokojë Reformën Zgjedhore duke votuar kundër në kuvend?×

Lajmi i fundit

John

Klea Huta poston foton e parë të vogëlushit Krid