Qeveria në Fier, Gjiknuri: Naftëtarët duhet të trajtohen me një pension të posaçëm

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri në Fier me naftëtarët

Qeveria ndodhet në Fier në një mbledhje dy ditore. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri zhvilloi një takimi me naftëtarët dhe shpërndau për disa prej tyre dëshminë e Statusit të Naftëtarit.

Ai deklaroi se deri tani janë miratuar nga komisioni përkatës 1 mijë aplikimet e para, ministri Gjiknuri premtoi se ky proces do të vazhdojë me intensitet.

Ne si qeveri menduam që ti japim prioritet naftëtarëve dhe jam i bindur që ata e meritojnë, kanë sakrifikuar shumë dhe patjetër duhet të jenë të parët që duhet të trajtohen me një pension të posaçëm nga shteti

Damian Gjiknuri

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • redi: 21/04/2018 14:13

    Gjiknur nuk eshte statusi qe i ben naftetaret te lumtur , por punesimi dhe sidomos Armo ku shume punetir nga Ballshi dhe Patosi mbajne familjet e tyre . Pse nuk shtetezohet ARMO ne baze te deurimeve prej miliona dollar qe i ka shtetit ? Pse u lejuan te largohen ato qe e moren ne administrim me nderhyrjen e Ahmetajt pa paguar tatimet ? Nuk mbrohet naftetsri duke i dhene kompanive iff shire burimet e naftes . Modeli me i mire deri sot ,eshte kontrata me SHELLin ku petcaktohet ndarja e fitimit qe ne fucine e pare te ptodhuar . ARMO duhet te hetohet nga SPAKU se eshte maja e ajzbergut te korrupsionit shteteror me naften shwiptare

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rruga e Arbrit dhe ura më të lartë në Ballkan hapet në 29 nëntor! Ministrja: Mjetet të ecin me kujdes