Fluks në Kapshticë e Kakavijë, punohet me procedurë të përshpejtuar

Mëngjesin e ditës së sotme është shënuar sërish fluks të ardhurish në doganën e Kakavijës dhe Kapshticë. Fluksi i qytetarëve drejt Shqipërisë, ka bërë që autoritet të punojnë me procedurë të përshpejtuar, në mënyrë që qytetarët të mos presin në radhë, por verifikimi i dokumentacionit të bëhet sa më shpejt.

Dyndja e emigrantëve që po kthehen drejt atdheut, ka rritur radhët e automjeteve edhe në doganën e Kapshticës. Momentalisht pala Shqiptare po punon me 4 sportele në hyrje të vendit dhe 2 në dalje të tij. Ndërsa pala greke po punon me 4 sportele në dalje të shtetit helelen. 

Edhe ditën e djeshme ka pasur fluks dhe radhë në hyrje të Shqipërisë në Kakavijë dhe Kapshticë. Konkretisht, për datën 13 gusht në Kapshticë, kanë hyrë 7475 shtetas dhe kanë dalë 3686. Në Qafë Thanë, kanë hyrë 4707 dhe kanë dalë 3285 shtetas të huaj dhe shqiptarë.
 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Beni: 14/08/2022 10:19

    Eshte teper e qarte, drejtuesit e Policise Kufitare Shqiptare ne te dyja pikat jane totalisht te paafte dhe nuk dine te krijojn mardhenie me palen Greke, pasi i kategorizon nje injorance e theksuar, si pasoj ne momentin qe nuk di te mbash mardhenie te mira me koleget fqinj, pasojat i kane qytetaret ne kurriz, .. Ta shohin shefat kete gje

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Shokët e Luizit zbulojnë ‘prapaskenat’: Letrën e burrit të Oltës e ka shkruar Anaid Kaloti

Shokët e Luizit zbulojnë ‘prapaskenat’: Letrën e burrit të Oltës e ka shkruar Anaid Kaloti