Rama: Basha, një kukull në duart e gogolit Berisha! Ka në CV tramvajin Tiranë-Kamëz! S’mund ta fitojë besimin e shqiptarëve

1614344087_aaaaaassss.jpg

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar ish-kryeministrin Sali Berisha si gogoli e shtëpisë ndërsa kreun e PD Lulzim Basha si kukull në duart e tij.

“Lideri i ri në thonjza ka një biografinë e tij tramvajin tiranë kamëz dhe nga ana tjetër është e njëjta frymë dhe familje politike ku pjesa që e përfaqësonte atë në një formë më besnike ndaj traditës së vetë është eleminuar dhe ku është një mish mash i vërtet dhe natyrisht ai që ishte me këtë nuk janë e njëjta gjë, ai ishte googoli i shtëpisë ky është një kukull.

Gogoli nuk ka ikur nga shtëpia, por te dera ka ardhur mama dhia. Është kukull në duart e gogolit dhe është ai që dihet. Duke pasur mama dhinë tek dera, këtu bëhet e qartë se bëhet fjalë për t’i kthyer pas. Dhe për të rikaluar përgjegjësit edhe punët e këtij shteti në duart e një katërshe që ka pasur mundësitë dhe i ka ezauruar.”


Lajmi kryesor:

Rama: Është 4-fishuar numri i bizneseve pritëse në Berat! Basha, kukulla e shtëpisë në duart e gogolit Berisha! Ka në CV tramvajin Tiranë-Kamëz (VIDEO)


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…