Rama batuta me himariotët: Nëse doni prona shkoni te Vangjel Tavo, për sherr keni Vagjel Dulen

 

Mes batutash, kreu i qeverisë Edi Rama teksa ndau certifikatat e pronësisë u dha edhe një këshillë banorëve të Himarës.

“Aplikoni për të marrë pronat! Bëjeni si duhet do ju ndihmojmë, por me llafe rruge e pa aplikime nuk ecim. 4 mijë shtëpitë e shtëpive të trashëguara do jepen brenda këtij viti. Prefektura adresa për çdo lloj problemi që keni. Vajtët te kadastra ju nxorën problem, shkoni te Vangjeli. Nëse do zgjidhje shkoni te Vangjel Tavo nëse do sherr shko te Vangjel Dule”.


Lajmi kryesor:

Jepen 437 tituj pronësie në Himarë, 4000 brenda vitit! Rama: Himarjotët janë himarjotë, pikë! Gënjen kush thotë se jua morën tokat oligarkët


B.K/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tirana s’ia del, Torpedo e mposht 0-1 në Elbasan dhe e eliminon nga Conference League

Tirana s’ia del, Torpedo e mposht 0-1 në Elbasan dhe e eliminon nga Conference League