Rama batuta me Ndreun në shkollën e rindërtuar: I kam thënë vër gra kryetare njësish dhe më ka dëgjuar! Ahmetaj: Palestra s'ka top basketbolli, tmerr

Kryeministri Edi Rama teksa ka inspektuar shkollën “Llesh Nik Daka” në Lezhë e cila është rindërtuar, ka bërë batuta me kryetarin e bashkisë Lezhë , Pjerin Ndreu dhe ministrin e rindërtimit Arben Ahmetaj.

Në fund të inspektimit ku ishte edhe kryetarja e njësisë, Rama ka bërë batuta me Ndreun ku thekson se i ka thënë të vërë gra, kryetare njësish dhe ai ia ka dëgjuar fjalën.

"I kam thënë Pjerinit vër gra kryetare njësish, ma ka dëgjur fjalën", tha Rama.

"E kam mbajt fjalën. Kam edhe të tjera", pasoi Ndreu.

Një tjetër batuta është bërë nga Ahmetaj teksa janë nisur drejt palestrës. Ky i fundit tha se palestra s'ka top basketbolli, duke ngacmuar kryeministrin.

" Palestra është në krahun tjetër", tha Rama.

"Po skanë top basketbolli. Tmerr. Unë erdha 1 orë përpara të bëja stërvitje po skishte top (qeshin)", tha Ahmetaj.

Kjo shkollë është gati për të pritur 535 nxënës dhe mësuesit e tyre pas rindërtimit nga fillimi.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Respekte: 04/12/2020 19:29

    Sh bukur,vërtet!ju lumtë!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Përfaqësuesi i BE-së, Borell: Beogradi dhe Prishtina të dialogojnë, e vetmja rrugë për të stabilizuar situatën