POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Rama batuta me Zaev: Presim ftesën tuaj...dhe na paguani drekën! (VIDEO)

Mbledhja e dytë e qeverive të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, do të mbahet në verë, në Shkup. E para u organizua nga qeveria shqiptare, dhe tashmë organizimin e ka qeveria e Zoran Zaevit. Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët për mediat në Tiranë, nuk i la notat e humorit me homologun maqedonas, duke thënë se tashmë i takon atij t'i paguajë shpenzimet e drekës.

"Ne organizuam përpara 15 muajsh mbledhjen e dy qeverive dhe ka ardhur koha të përgatitemi për të dytën. Natyrisht duke pritur ftesën zyrtare, sepse jeni ju që duhet të na mirëprisni dhe jeni ju qe duhet të paguani shpenzimet e drekës. Besoj që do keni dakordësi të plotë mes partive të koalicionit për të ndarë shpenzimet".  

 

 


Lajmi kryesor:

Zaev i bën apel opozitës shqiptare duke dhënë shembullin e tij: Kurrë nuk dola kundër integrimit të vendit


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento