Rama: Bllokim i çuditshëm i makinave të Shqipërisë në kufirin e Kosovës!

Një bllokim të çuditshëm e quan kryeministri Edi Rama, atë që po ndodh në pikat kufitare me Kosovën, që vendosi si kusht tamponin dhe taksë 22 € kamionëve për dezinfektimin.

Pasi vendosi të hapë kufijtë, kryeministri Edi Rama në një reagim në tëitter, ka edhe një përgjigje për të gjitha ata qytetarë, të cilët me këmbëngulje i kërkonin që të lehtësonte masat. Kreu i qeverisë, thotë se ka vende fqinj ose jo, qe ende nuk i kanë hapur kufijtë.

"Na hap kufijtë o Ramazon se gjithë bota i ka hap!"e kur thosha jo s'i ka hap gjithë bota, ne do jemi nga të parët fare, gënjeja unë! Po tani që ne i hapëm e shikoni që të tjerët jo? E pra, unë kam njëmijë të meta, po nuk gënjej dhe mirë a keq them atë që bëj dhe bëj atë që them!

Dhe mos keqkuptohemi, s'e kam  me bllokimin e çuditshëm të makinave të Shqipërisë në kufirin e Kosovës për dizinfektim, po për plot kufij fqinj ose jo, që janë ende mbyllur! Prandaj durim, besim dhe kujdes nga nxitimi në ngrënien e rrenave se helmojnë gjakun e çorodisin mendjen!", shkruan Rama në twitter

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapen klubet e natës, diskotekat dhe të lejohet muzika?

Komento

Komente

 • Ymeri+shkodrani: 03/06/2020 03:36

  Te falenderoj o lahuta e malsis per konsideraten,,qenke shqiptar i vertete,,jo kosomut...

  Përgjigju
 • Seldi: 02/06/2020 21:10

  Ne nuk e gjejme dot gjuhen me njeri tjetrin....halli me I madh qe kemi si komb

  Përgjigju
 • Naimi: 02/06/2020 01:13

  I kam lexu sod disa komente te shqipetareve nga shqiperia, se sa na dojn neve kosovareve, per taxen e rruges qe duhet me bo 100€ per kosovar, po a e din ata qe ne kemi bo plazha edhe pa shqiprin hiq, po nqofte se nuk dojn vllaznim me kosoven mbyllne et rrug krejt, un nuk e di a dote shkon ndonje kosovar sivjet ne shqipri per plazh se 100% e merr virusin nga ndotja dhe papastertia. Ee malt te zi dotja trashim gjizen edhe kroacis se ata i hapin te gjitha dyret kur tju shkojn kosovaret, 10dit 2000€ secili kosovar minimum aq i hargjon veq ma shum, 2miljon kosovar bojn plazha ne adriatik, na mujna edhe pa shqipri masi nuk jem te mirpritur ciaooo.

  Përgjigju
  • ALBaaa: 02/06/2020 23:26

   Bej PLLAZH ne KOSOV!!Nuk Kemi Interes per Paret Tuaja!!Ka KOSOVA PLLAZHEEE BOLL.Hajt Tung.

  • Lahuta e Malsis: 02/06/2020 18:56

   Ti më sipër Naimi nuk je asgjë tjetër weçse një IDIOT dhe ANALFABET!!! Shko dhe njëherë nē Shkollën fillore dhe mëso të shkruash Gjuhën Shqipe se ju Kosovarët doni Gjuhën Sërbe dhe Turke. Për mua që nga Presidenti e deri te Fshatari më i largët të gjithë jeni Idiota. Mbi 40 Vjet keni nëpër Europë dhe Botën e civilizuar dhe keni mbetur po ata Idiota si para 40 Vjetësh. Edhe ne kemi të metat tona, por jemi 100 Vjet para jush. Hasmëria e juaj kundrejt nesh na bëri ne që të ju URREJMË.

  • Dursaku: 02/06/2020 12:58

   Ty mor zotni 2000 euro per secilin kosovar qe i prish tregojua atyre tjerve ku do shkosh sivjet ne plazh po ju buk. Speca e domata hani kur vini ne shqipri edhe ato i merni ne kosove me veti ik e boje ne serbi sivjet se ma mir per ty tung

 • shkodrani: 01/06/2020 17:54

  BEJA TAKSEN NE TRAUN E KUKESIT 100 EURO PER CDO VETURE QE HYN NE SHQIPERI O EDI RAMA ,,DHE 120 EURO PER CDO KAMION OSE AUTOBUZ,,,,KETO PARA TE PERDOREN PER RIPARIMIN E RRUGES DHE PER PASTRIMIN E PLAZHEVE,,,PO NUK I RRITE CMIMET PER MAKINAT EDI RAMA DO KEMI PROBLEME NE MENAXHIMIN--PASTRIMIN E PLAZHEVE DHE LUMEJVE,,,MOS TE HARROHET SE KEMI DHE NDOTJE TE MADHE NGA DRINI QE NA VJEN NGA KOSOVA,,E KENI PARE SESI NDOTET LIQENI I FIERZES NGA KOSOVA,,,HIC MOS KI TURP EDI RAMA,,KUR S'KANE TURP ATA QE I HEDHIN PLEHRAT NE LUME ,,NUK KA PSE TE KEMI NE...

  Përgjigju
 • ymeri: 01/06/2020 17:49

  ASNJE CIK mos u habit o rama,,,tani po I njeh ti kosovaret,,,,ata kur e kane rastin te vrasin naten e te qajne diten,,,hic mos u habit,,por vendos nje takse tek trau aty ne kukes ,,,jo 5 euro sic eshte tani,,,por 50 euro per veture dhe 100 euro per kamion,,,,te zene mend …..

  Përgjigju
  • Nasteadini: 02/06/2020 21:22

   Shkodra e vertet: te Lumte o Shkodra e vertet koment me vlere me respekt pa fyerje dhe fundi i fundit eshte mendimi dinjitoze dhe me respekt per bashkebiseduesit

  • Shkodra e vertet: 02/06/2020 20:30

   T'ju vij turp juve lart. Ne Kosovë e Shqipëri ka njerez te lig qe nuk e duan Atdheun e tyre, por mos harroni qe po flasim per një Komb, per dy Krahina e Jo dy shtete te ndara. Prandaj, e gjith sa Andej e Kendej jemi nji e ska Dy. Por, mos harroni, një Shtet i vërtetë ka taksa, ka rregulla te cilat mbrojnë qytetaret e tijë. Pra, si Shqipëria dhe Kosova, kanë të drejtë te aplikojnë taksen e rrugës edhe ndalimin e hyrjes të kujdoqoftë qytetari pa pasur sigurinë qe nuk do shkaktojë infektime te mëtejshme dhe të rrëzikuara per të tjerët. Rroftë Shqipëria e Madhe Rrofshin Shqipëtaret.

  • Lahuta e Malsis: 02/06/2020 19:11

   O Ymeri, bravo të qoftë përveçse të vrasin Natën e të qajnë Ditën janë Kriminelë e të pa Besë, Burgjet e Zvicrës dhe Gjermanisë janë plot me Kosovar×

Lajmi i fundit

John

'I dhanë 140 plumba', Berisha zbulon porosinë që i dha Azem Hajdarit para vrasjes: Ja dy mënyrat që të shpëtosh