POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Rama dhe Zaev së bashku për iftar, ja kush i ka ftuar

Kryeministri, Edi Rama me nisjen e muajt të Ramazanit ka qënë i ftuar në një darkë iftari në Sarajave. Rama ka marr pjesë në këtë iftar së bashku me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me ftesë të homologut të Bosnje Hercekovinës, Denis Zvizdiç.

Lajmin e ka bërë të ditur me anë të një statusi në Facebook, Zoran Zaev:

Postimi i plotë i Zaev:
"Me ftesë të Kryetarit të Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Herzegovinës, Denis Zvizdiç, mora pjesë në darkën e Iftarit në Sarajevë së bashku me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Ditët e agjërimit të Ramazanit janë një kujtesë se dashuria, respekti, solidariteti, mirësia, dashuria dhe falja janë vlera që duhet t'i respektojmë dhe që na bashkojnë si popuj." shkruan Zaev.

E.L./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Fredi: 08/05/2019 15:02

    Politikanet tanë deri në 90 nuk pirdhnin per kreshmëra apo iftarera. Tani janë bere më keq se mjekrat!

    Përgjigju
    • Vlora: 08/05/2019 19:56

      O fredi i ke ber te fala mamit nga vlonjati a ke harruar fare...