POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Rama dhe Zaev së bashku për iftar, ja kush i ka ftuar

Kryeministri, Edi Rama me nisjen e muajt të Ramazanit ka qënë i ftuar në një darkë iftari në Sarajave. Rama ka marr pjesë në këtë iftar së bashku me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me ftesë të homologut të Bosnje Hercekovinës, Denis Zvizdiç.

Lajmin e ka bërë të ditur me anë të një statusi në Facebook, Zoran Zaev:

Postimi i plotë i Zaev:
"Me ftesë të Kryetarit të Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Herzegovinës, Denis Zvizdiç, mora pjesë në darkën e Iftarit në Sarajevë së bashku me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Ditët e agjërimit të Ramazanit janë një kujtesë se dashuria, respekti, solidariteti, mirësia, dashuria dhe falja janë vlera që duhet t'i respektojmë dhe që na bashkojnë si popuj." shkruan Zaev.

E.L.
Komento

Komente

  • Fredi: 08/05/2019 15:02

    Politikanet tanë deri në 90 nuk pirdhnin per kreshmëra apo iftarera. Tani janë bere më keq se mjekrat!

    Përgjigju
    • Vlora: 08/05/2019 19:56

      O fredi i ke ber te fala mamit nga vlonjati a ke harruar fare...