Rama: Dhuratë Kosovës për vaksinimin e 'bluzave të bardha' të Prishtinës

Në fjalën e tij para pak minutave Rama tha se një pjesë e vaksinave të siguruara do t'i jepet Kosovës për vaksinimin e mjekëve.  

"Kosovës do t'i dhurojmë një sasi për vaksinimin e bluzave të bardha të spitalit të Prishtinës. i Kam kërkuar ministres së shëndetësisë që të flasë me homologun në Kosovë. Personeli shëndetësor atje do të ketë mundësinë të vaksinohet si të gjithë kolegët në Shqipëri", tha Rama.

 


Lajmi kryesor:

'Shqipëria buzëqesh'/ Rama: Kemi siguruar zyrtarisht 500 mijë dozat e para! Vaksinimi anti COVID nis brenda janarit! Është firmosur Akti Normativ


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Tepelenë/ Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari

Tepelenë/ Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari