Rama: E kam takuar ish-zyrtarin e FBI-së, por s’kam asnjë lidhje me hetimin e SHBA-së! Përpjekje e opozitës për të bërë zhurmë

Kryeministri Edi Rama ka komentuar takimin me ish-zyrtarin e lartë të FBS-së, që është arrestuar në SHBA.

“Njerëzit duhet të jenë mësuar që këtu opinioni ndahet në një pjesë që beson medoemos atë që do të besojë dhe një pjesë tjetër që dëgjon dhe reflekton mbi fakte. Kjo është një çështje e hetuar nga drejtësia amerikane e cila nuk nxjerr vendime për vrasje pa autor, apo për vrasje nga pakujdesi kur vrasjet bëhen nga dritaret e institucioneve shtetërore dhe nuk ja përton askujt. Ka zero akuzë dhe lidhje mes çështjes që diskutohet rreth meje dhe qeverisë së Shqipërisë.

Këto janë derivate të keqleximit. Përmendja e emrit si pjesë e një takimi apo një takimi tjetër s’ka lidhje me përfundimet që ka nxjerrë hetimi në SHBA. Janë nxjerrë përfundime dhe s’ka asnjë lidhje me këto që thoni ju. Po e takova dhe kjo nuk përbën arsye për të nxjerrë konkluzione të reja duke parë nga Tirana me dylbitë e politikës së zhurmës, për zhurmë. Në kushtet që jemi para faktit të ri për 21 janarit dhe kërkesës së PS për të hapur hetimin në SPAK. Kushdo të kuptojë e kupton", tha Rama. 


Lajmi kryesor:

Rama: E kam takuar ish-zyrtarin e FBI, por s’kam lidhje me hetimin e SHBA! Drejtësia amerikane s’mund të vihet në dyshim nga vetëgjyqësia e Foltores


SI.E./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

ZYRTARE/ Tjetër shqiptar në ekip, Bayern Munich firmos me sulmuesin

ZYRTARE/ Tjetër shqiptar në ekip, Bayern Munich firmos me sulmuesin