Rama: E pabesueshme! Pikëllimit për Xhuvanin, iu shtua edhe humbja e më të mirit të librave dhe gazetarisë

Rama: E pabesueshme! Pikëllimit për Xhuvanin, iu shtua edhe humbja e më të mirit të librave dhe gazetarisë

1565539771_ramam.jpg

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe publicistin Fatos Baxhakut. Rama shkruan ndarja nga jeta e Baxhakut është një tjetër ngjarje e rëndë, fill pasi më herët iku nga kjo botë regjisori Gjergj Xhuvani. Ai ka vlerësuar maksimalisht Baxhakun, si njeriun më të mirë të librave dhe gazetarisë.

"E pabesueshme, por fatkeqësisht jeta është edhe kjo, pa u zbutur një fije pikëllimi për Gjergj Xhuvanin, një tjetër mik i kohëve të vjetra, Fatos Baxhaku, njeri i mirë i librave e i gazetarisë së sojit më të mirë, që jetoi me një kuriozitet fëminor për natyrën njerëzore dhe me një dashuri pa zhurmë për brendinë e këtij vendi, sot e humbi betejën me sëmundjen sfilitëse...Lamtumirë Baxhak", shkruan Rama.

Postimi i plotë i kryeministrit Edi Rama


Lajmi kryesor:

Ndarja nga jeta e Fatos Baxhakut/ Ngushëllon politika


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve