Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze dhomën e babait, kujtimi i tij do jetë gjithmonë aty

Arjanita Marko vajza e shkrimtarit të njohur Petro Marko ka marrë sot certifikatën e pronësisë së banesës në Himarë nga kryeministri Edi Rama. Ajo e falenderoi Ramën për nderet që i ka bërë familjes së saj ndërsa premtoi se do ta kthejë në muze dhomën e të atit.

“Gjej rastin meqë është hera e parë që takohemi, jo t’ju them faleminderit, por t'ju them ju falemindereve që keni bërë për familjen time. Më ktheni kthyer shumë dinjitete, të familjes së Petro Markos, jo vetem me këtë por me çdo gjë që keni bërë për familjen e Petro Markos. Jam shumë mirënjohëse që ju takoj dhe desha t’ju them që jam e lumtur që këtë e marr nga biri i dy prindërve të mrekullueshëm të tuajt, që prindërit e mi i donin i vlerësonin dhe i respektonin. Dua të them që babai im Petro Marko nuk do të mund të hyjë në shtëpinë e tij, por kujtimi i tij shpirti i tij do të jetë gjithmonë aty. Unë do mundohem që me ndihmën e Aleks Markos, atë dhomë ta kthej në një muze që të jetë gjithmonë prezent“, u shpreh ajo.


Lajmi kryesor:

Jepen 437 tituj pronësie në Himarë, 4000 brenda vitit! Rama: Himarjotët janë himarjotë, pikë! Gënjen kush thotë se jua morën tokat oligarkët


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një grusht militantësh në protestën para Bashkisë së Tiranës

FOTO/ Një grusht militantësh në protestën para Bashkisë së Tiranës