Rama i prerë me Metën: Zgjedhjet për kodin nuk presin asnjë ditë shtesë! Nuk merr dot peng Parlamentin

Kryeministri Rama vijon të jetë i prerë në qëndrimin e tij se Parlamenti do të vijojë të votojë pa ndryshim për kodin zgjedhor.

Ai thotë se Presidenti nuk mund të marrë peng Parlamentin ashtu sicc ka bërë me institucionin e tij.

"Ky President i angazhuar si një ekstremist kundër Parlamentit dhe Qeverisë Shqiptare, s'merr dot peng askënd dhe asgjë përveç institucionit që fatkeqësisht ka marrë peng!Opinioni i Venezias mirësetëvijë kur të vijë, por koha për këto zgjedhje s'pret asnjë ditë jashtë procedurave" - shkruan Rama.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?×

Lajmi i fundit

John

Marrëveshje Britani-Francë kundër emigracionit të paligjshëm