Tatimet “i vënë drynin” restorantit, mbyllet tjeter biznes që nuk lëshonte kupon tatimor

TIRANE -  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar në rrjetet sociale rezultatet e aksionit anti-informalitet që ka nisur në të gjithë vendit, për të ndëshkuar bizneset që nuk respektojnë ligjin. Si pasojë, disa bizneseve u është vënë dryni dhe janë bllokuar nga hetimi tatimor.

Siç duket në foto, bëhet fjalë për një një restorant, për të cilin Rama shkruan se po vuan pasojat e mos lëshimit të kuponit tatimor. Sipas kreut të qeverisë, do të ketë zero tolerancë për këdo që cënon shtetin dhe përkrah informalitetin.

Kujtojmë që disa ditë më parë, Edi Rama, publikoi një foto të ngjashme të një hoteli i cili ishte mbyllur. Edhe pse kryeministri nuk e përmendi, Report Tv mësoi se bëhej fjalë për biznesin e ish-deputetit të PD-së, Aurel Bylykbashi. 

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento

Komente

 • Loli: 21/07/2019 01:19

  DUHET TE KRIJOHET NJE KOMISION PRESIDENCIAL QE TE KONTROLLOJE QEVERINE SEPSE BIZNESET ME PRONARE SOCIALIST NUK PAGUAJNE KUPONIN TATIMOR PO PAGUAJNE DETYRIMIN E PARTISE DHE TE ED RAMES

  Përgjigju
 • prec zogaj: 19/07/2019 23:24

  MBYLLINI PALACOT SE MALOKE JANE,,,ATA I MESOI SALIU SESI TE VJEDHIN SHTETIN,,,,,NJEREZ TE POSHTER,,,VETEM PER TE VJEDHUR,,VRARE,,PRERE,E SHITUR DROGE I KE KETA MASKARENJ,,,,NUK KE ASNJE HAJER NGA KETA PLEHRA,,,ASNJE TE MIRE NUK KA SHQIPERIA ME KETA..////

  Përgjigju
 • zhelal Mziu: 19/07/2019 09:57

  Komunistat vetem me vjedh lek se kur te vije PD, nuk kane per te pagu asgje bisneset ...

  Përgjigju
 • tani: 19/07/2019 08:40

  Pse tituj keqdashes ne shtyp kundrejt kryeministrit Rama.Ai as qe ka asnje lidhje me bllokimin apo jo bllokimin e bizneseseve qe veprojne ne kundershtim me ligjet e urdheresat e Qeveris.Bllokimi apo mbyllja e bisneseve kryhet nga hetimi tatimor qe eshte zbatuese e urdherave e ligjeve te shtetit.Duhet te gjithe te perkrahim luften kunder informalitetit ne cdo rrethane.Ato biznese mbyllen e do vazhdojne te mbyllen se koha e vjedhjeve te shtetit dalngadal po mbaron.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Eugert Lazaj vrau veten! Flasin prindërit: U fiksua gjatë karantinës, thyente telefona, kërkoi grila të ngurta se thoshte ka njerëz jashtë shtëpisë!