POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shënoi golin e fitores ndaj Izraelit, Xhaka: Shpërbleva besimin e trajnerit

Autori i goli në fitoren e Shqipërisë ndaj Izraelit, Taulant Xhaka, në intervistën për Supersport, deklaroi:

Si ndihesh për golin?
Në pjesën e dytë, më erdhi rasti, dhe shënova. Jam shumë i kënaqur, sepse është goli im i parë në Kombëtare, dhe arritëm një fitore shumë të rëndësishme.

E nisët me polemika me Panuçit, dhe i dhatë fitoren sot…
Nuk ka qenë polemikë. Merremi vesh shumë mirë me të. Ai më ka dhënë një besim, dhe unë ia shpërbleva me gol. Lojtar me eksperiencë, por mund të korrigjohesh edhe në sulm. Mund të shënoni përsëri…

Ndeshja ka qenë shumë e mirë, por kemi luajtur futboll. Nuk kemi përdorur topa të gjatë. Tani, na pret një ndeshje komplet tjetër ndaj Skocisë.

l.q.
Komento

Komente

 • Beni: 07/09/2018 22:27

  Partia e Babales dhe babalorinia ne aksion per te vene ne zbatim porosite e Lulush Gerdalles.

  Përgjigju
 • Sala: 07/09/2018 22:06

  Keshtu ehte kur ngaterohet to pi me topet,

  Përgjigju
 • Sula: 07/09/2018 21:42

  Partia babaleve vazhdon luften ne cdo cep , dhe ne stadium . Po i rruhet popllit ca thoni ju . Vita asgt vaza dhe jo llogjet . Rama me ju rrin pushtet sa te het gjall

  Përgjigju