Panucci flet pas fitores me Izraelin: Humbëm dy miqësore, na kryqëzuat, llogaritë për grupin i bëjmë në Skoci

Panucci flet pas fitores me Izraelin: Humbëm dy miqësore, na kryqëzuat, llogaritë për grupin i bëjmë në Skoci

Trajneri i Kombëtares, Christian Panuçi, pas fitores me Izraelin tha se ekipi do qëndrojë me këmbë në tokë. Llogaritë e kualifikimit, tha Panucci, do t'i bëjë në Skoci. Trajneri italian iu referua edhe kritikave në media pas dy humbjeve në miqësore ndaj Kosovës dhe Ukrainës.

Më në fund një fitore e shumë pritur edhe pse e vuajtur…
Kemi rrezikuar shumë pjesën e parë, për gabimet tona. Ishin lojtarë që na vunë në vështirësi si Dabur, Xavi, e ritheksoj na vunë në vështirësi për gabimet tona, jo për meritë të kundështarit. Ju e keni bërë të madhe faktin që kemi humbur 2 ndeshje miqësore, sikur kemi humbur një luftë të madhe. Ju e keni bërë kaq të madhe humbjet në miqësore, sikur humbëm 2 finale të Botërorit. Italia pësoi 7 gola në miqësore dhe nuk u mor askush. Kur erdha ishim të katërt në grup. Në fund kaluam të tretët.

Sa e rëndësishme është transferta e Gllasgout pas kësaj fitore?
Është shumë mirë që shkojmë me fitore, duhet të rregullojmë disa probleme të vogla. Duhet të jemi me këmbë në tokë.

A ishte Shqipëria që doje?
I përcjell komplimente lojtarëve sepse bënë një pjesë të dytë shumë të mirë. Kundërshtarë të tjerë të venë shumë në vështirësi. E ritheksoj që pjesa e parë ishte jo e mirë. E para kishte disa gabime, por reaguam dhe bëmë një pjesë të dytë shumë, shumë të mirë.


Lajmi kryesor:

Shqipëria nis me fitore 'Ligën e Kombeve', mund 1:0 Izraelin në 'Elbasan Arena' dhe merr tre pikët e para


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim