‘Elbasan Arena’ bosh, Artan Hoxha: Pasi zbrazi stadiumet në Superligë, Duka largoi tifozët edhe nga Kombëtarja

‘Elbasan Arena’ bosh, Artan Hoxha: Pasi zbrazi stadiumet në Superligë, Duka largoi tifozët edhe nga Kombëtarja

Gazetari i Report Tv, Artan Hoxha

Gazetari i Report Tv, Artan Hoxha, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka shpërthyer në akuza ndaj presidentit të FSHF-së, Armando Duka,  lidhur me faktin se stadiumi ‘Elbasan Arena’ ishte i boshatisur në ndeshjen kundër Izraelit.

Në statusin e tij, Hoxha shkruan se duket sikur Kombëtarja luan për të kënaqur presidentin e FSHF-së dhe shoqërinë e tij, sipas tij Duka i largoi shqiptarët nga i vetmi gëzim që u kishte mbetur.

Sot ne Shqiperi – Izrael, ne stadium nuk jane as 4000 tifoze, ndersa cmimi i biletes per sportdashesit me te varfer te kontinentit eshte edhe me i shtrenjte se ne vendet me te zhvilluara te Europes. Duket sikur kombetarja luan per te kenaqur presidentin e FSHF me shoqerine e tij, si dhe komentatoret e supersportit…

Artan Hoxha, gazetar i Report Tv

Statusi i plotë:

Me ne fund FSHF dhe Armando Duka, pasi zbrazen stadiumet ne ndeshjet e superliges, ia dolen ta boshatisin stadiumin kur luan kombetarja e Shqiperise, dhe ti largonin shqiptaret nga i vetmi gezim qe u kishte mbetur…
Sot ne Shqiperi – Izrael, ne stadium nuk jane as 4000 tifoze, ndersa cmimi i biletes per sportdashesit me te varfer te kontinentit eshte edhe me i shtrenjte se ne vendet me te zhvilluara te Europes. Nje bilete e thjeshte ne karshine e boshatisur eshte 24 euro, se ne
tribune shkon nga 80 deri ne 144 euro…
Duket sikur kombetarja luan per te kenaqur presidentin e FSHF me shoqerine e tij, si dhe komentatoret e supersportit…
Kjo eshte ndeshja hapese e nje edicioni eleminator me numrin me te vogel te tifozeve shqiptare ne 30 vitet e fundit…
Fitore per kuqezinjte tane sot. Gjithe shqiptaret jane me ju, mos lejoni qe ti merzisin dhe nga ekrani i televizorit ata qe i larguan nga stadiumi….


Lajmi kryesor:

Shqipëria nis me fitore 'Ligën e Kombeve', mund 1:0 Izraelin në 'Elbasan Arena' dhe merr tre pikët e para


  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim