U dëmtuan nga tërmeti, Rama inspekton punimet në 2 shkolla në Tiranë: Do rilindin më të bukura, më të forta dhe më të mëdha (VIDEO)

Shkolla “Hasan Vogli” dhe “Qazim Turdiu” në Tiranë, po rindërtohen me standarde më të mira pasi u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit.

Gjatë një inspektimi në këto shkolla, kryeministri Edi Rama tha se do të rilindin më të bukura, më të forta dhe më të mëdha.

“Në kantieret e shkollave “Hasan Vogli” dhe “Qazim Turdiu” që po rilindin shumë më të bukura, më të forta e më të mëdha, pas rrënimit nga tërmeti”, shkruan Rama.

Rama u shoqërua edhe nga kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili tha se shkollat do jenë të kompletuara.

“Shkollat e reja me palestra dhe auditore, të kompletuara”, tha Veliaj mes të tjerash.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Liberalizimi i vizave për Kosovën, ministrja Gërvalla: Nuk ka një datë, nëse them në shtator do t’ju gënjeja