Rama inspekton punimet në aksin Thumanë Kashar: Deri tani janë realizuar 40% e punimeve, përmbushen parametrat e sigurisë rrugore

Rama inspekton punimet në aksin Thumanë Kashar: Deri tani janë realizuar 40% e punimeve, përmbushen parametrat e sigurisë rrugore

Në kantierin e aksit Thumanë-Kashar, pjesë e Korridorit Blu, një ndër akset më të rëndësishme, që lidh veriun me jugun, janë realizuar deri më tani 40% e punimeve.

Aksi që do të jetë i shpejtësisë së lartë, duke përmbushur të gjitha parametrat e sigurisë rrugore, ndërsa parashikohen edhe një sërë veprash të tjera, mbikalime, 11 ura, 12 nënkalime e kryqëzime, por edhe rrugë aksesi për qytetarët.

I pranishëm ka qenë edhe kreu i ekzekutivit, Edi Rama për të inspektuar punimet e aksit Thumanë-Kashar.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • caush: 09/06/2023 14:10

  Bravo Rames sepse cdo gje qe ka thene e ben realitet

  Përgjigju
 • Goni: 09/06/2023 13:50

  Te vetmit te cilet mu d ti beni keto projekte te nevojshme ne vend

  Përgjigju
 • Gimi: 09/06/2023 13:49

  Aks i cili do zgjidhe shume probleme ne infrastrukturen e Thumanes dhe Kasharit

  Përgjigju
 • Klea: 09/06/2023 13:48

  Tani banoret e kesaj zone do te jene me te sigurt sepse do te kete nje vendkalim per ta dhe femijet e tyre

  Përgjigju
 • Rina: 09/06/2023 13:46

  Me hapjen e ketij aksi do te kemi nje lehtesim te trafikut

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Greqi/ 'Kam qenë shumë herë afër vdekje', rrëfimi i 22 vjeçares shqiptare që u mbajt e 'burgosur' për dy vite nga burri sepse lindi vajzë

Greqi/ 'Kam qenë shumë herë afër vdekje', rrëfimi i 22 vjeçares shqiptare që u mbajt e 'burgosur' për dy vite nga burri sepse lindi vajzë