Vaksinimi i personaliteteve, Rama-Metës: S’duhet të presim të ndahen nga jeta për t’u dhënë dekorata, një trend qesharak i Presidentit

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në stadiumin "Air Albania" ku ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit të personaliteteve dhe të moshuarve njëkohësisht. Rama tha se janë 80 persona mbi 80 vjeç që do të marrin vaksinën sot, mes tyre pak më shumë se 20 personalitete.Rama i cilësoi të neveritshme dhe ndotje sulmet e bëra nga ata që i cilëson si pseudo-personalitete që kanë akses në mediat dhe sulmojnë vaksinimin e personaliteteve. Rama tha se nuk ka diferencime për këtë çështje duke thënë se dhe personaliteteve u takon pasi janë mbi 80 vjeç.

Rama nuk ka kursyer as përgjigjet për Ilir Metën, ku tha se nuk duhet të presim vdekjen e personaliteteve për t'i nderuar apo dekoruar siç është kthyer kohët e fundit një trend qesharak në Presidencë.

"Sic e patë sot kemi nisur me të moshuarit me një grup prej 80 personash gjatë paradites dhe të moshuar të sjellë nga mjeket e familjes. Më vjen shumë keq për shkulëm e padenjë dhe të neveritshme të disa pseudo personaliteteve që kanë akses në portale e media që në mënyrën më çnjerëzore përhapin një tym krejtësisht të panevojshme sepse e para këta njerëz që bashkohen sot janë të gjithë në kategorinë e + 80 vjeç dhe fakti që vaksinimi nis me një numër shumë modest që është rreth 21 e pak persona është një shprehej shumë e sinqertë dhe e kuptueshëm në një përkujdesje për këta njerëz të cilët nuk duhet të presim që të ndahen nga keta për tu mbajtur fjalimet dhe treguar kujtimet apo dhe dhënë dekoratat siç tani më është bërë dhe një trend qesharak në presidencë. Nga ana tjetër sigurisht që këtu nuk bëhet fjalë për asnjë diferencim pasi këto njerëz i përkasin kësaj kategorie, ku në sallë ka të moshuar dhe personalitete dhe kjo do të vazhdojë gjatë gjithë ditës. nuk do të zbritet më poshtë pa përfunduar kjo kategori", tha Rama


Lajmi kryesor:

Nis vaksinimi i personaliteteve mbi 80 vjeç, mes tyre Margarita Xhepa, Tinka Kurti e Alfred Moisiu! Rama: Sulmet e pseudo-personaliteteve të neveritshme, s'ka diferencime


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Pse përurimi i të bukurit TKOB nuk u bë dot gëzim i të gjithëve?