Rama jep lajmin e rëndësishëm: Njësoj si Vlora, edhe Saranda me Lungomare /FOTOT

TIRANE - Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të rëndësishëm këtë mëngjes, teksa shkruan se edhe Saranda tashmë si qyteti i Vlorës, do të ketë Lungomare.

Një shëtitore në vijën bregdetare të Sarandës, projekti i së cilës tashmë është gati. Kreu i qeverisë bën të ditur përmes një postimi në Facebook, se në shtator do të nisë puna për projektin e vijës bregdetare në qytetin e Sarandës. 

"Sapo ka përfunduar procedura dhe nis në shtator puna, për projektin e vijës bregdetare të Sarandës. Njësoj siç Lungomarja transformoi Vlorën, ky investim do të ndryshojë faqen e Sarandës turistike. Saranda që Duam, Shqipëria që Duam", shkruan Rama teksa ka postuar fotot nga projekti.

Ora 09:50
Rama publikon foto të projektit të shëtitores në vijën bregdetare të Sarandës
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5
G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Gramoz Ruçi tërhiqet nga politika, a duhet të bëjë të njëjtën gjë e gjithë klasa e vjetër e politikanëve?

Komento

Komente

 • BENI: 18/08/2019 23:44

  TE BEHEN dhe impjantet e perpunimit te ujrave te zeza ne nga saranda ne velipoje,,,,deti behet shume pis kur hidhen ne te ,,,ujrat e zeza te paperpunuara,,...

  Përgjigju
 • niko: 18/08/2019 21:09

  Pyetje per Sarandiotet. A ka Saranda impiant te perpunimit te ujrave te zeza apo derdhen direkt ne det?

  Përgjigju
 • Lui: 18/08/2019 16:04

  Shume mire ben qe rregullon qytetet me programin rilindja urbane, por beje me mandate. Dmth nje mandat merru me rilindjen urbane, sic e bere, mandatin e rradhes merru me infrastrukturen interurbane. Dmth mbaro rruget dhe bypasse-t qe ke nisur dhe nderto te reja sepse sic e shikon edhe vete trafiku rendohet tej mase kur vjen sezoni veror. Vlora psh eshte cdo dite e bllokuar gjate muajve te sezonit turistik. Po ashtu edhe pjesa e veriut eshte teper e renduar. Prandaj fillo e nderto rruge te reja. Nderkohe, mbaro bypassin e Fierit dhe te Vlores sidomos.

  Përgjigju
  • Lui: 18/08/2019 22:19

   O selenica, une nuk jam nga Vlora, por dua qe kur te shkoj me pushime ne jug, mos te me shkoje rruga gjysem dite nga Tirana, sepse te ha 2 ore e ca rruga nga kthesa e Nartes deri ne Rradhime, dhe ne kthim nga Orikumi deri te kthesa e Nartes ndonjehere te shkon edhe 3 ore. Investimi qe kerkova une nuk ka lidhje me Vloren, por me rrjetin rrugor kombetar dhe pse jo dhe nderkombetar...

  • Selenice: 18/08/2019 17:18

   Na hapet barkune me gjith Vlor skemi pun tjeter vetem me Vloren do meremi. Vlonjatet fundrrina ti bejne derrman vetes se eshte faji tyre që janë injorante qe e kanë lene qytetine në kete gjendje.

 • www.youngtribune.com: 18/08/2019 13:21

  Po cmimet e omletave a do I ndryshosh kryeminister se nuk kam pare mengjes te paguash 20 euro me asnje vend ?

  Përgjigju
 • Daku: 18/08/2019 12:49

  Mos harro te vesh ca Mi-hale per dekor se na heqin syrin e keq se me keto ritme po ja kalojme dhe Costa Azzures per nga bukuria!

  Përgjigju
 • Blerta: 18/08/2019 10:09

  PER KETO PROJEKTE TE BUKURA KA NEVOJE SHQIPERIA ,,,BRAVO RAMES E QEVERISE,,,THONE QE S'KA ZOT,,KA ZOT DHE AI NA PRURI EDI RAMEN PER TE NA RREGULLUAR KETE VEND TE MREKULLUESHEM...

  Përgjigju
 • Fredi: 18/08/2019 10:04

  Si në ç far mënyre o fundrrin? Sarandë shpifësira duhet shembur e gjitha me dinamit dhe jo të ndërtohen të tjera gjëra.. Fshatarëve fundërrina që ua hipën trotuarëve duke shëmtuar këtë qytezë të mrekullueshme dikur, duhet t ua nxjerrësh qumshtin e nënës fillimisht dhe këtë e bën ushtria duke i përzënë. Pastaj Saranda shembet dhe sheshohet. Me inertet mbushen vrimat për të ndërtuar platforma, dhe në fund kur çdo gjë vjen në paqe ndërtohet me rregull. Të hëngërt mortja që kërkon të ndërtosh pa prishur!

  Përgjigju
  • Kosta: 18/08/2019 19:19

   O Fredi di u vije rradha dhe pislleqeve te Sarandes para se te nderohet lungomare do prishen ato te parat

  • Koka: 18/08/2019 13:56

   Ver×

Lajmi i fundit

John

Vetëm 1 viktimë në 24 orët e fundit në Kosovë, regjistrohen 7 raste të reja me COVID-19