Fiksojeni mirë Dhërmiun e tanishëm! Rama prezanton projektin transformues /FOTOT

VLORE - Edhe fshati turistik i Dhërmiut në Vlorë, sezonin e ardhshëm do të jetë i transformuar. Pas paralajmërimit që bëri për nisjen e punimeve të shëtitores së re të Sarandës, duke thënë se do të jetë njëjtë si investimi i Lungomares në Vlorë, edhe në Dhërmi qeveria do të bëjë ndryshime të rëndësishme.

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook fotot nga pamja e re që do të marrë fshati turistik.

"Ja si do ta gjeni sezonin e ardhshëm rrugën që përshkon Dhërmiun, kur pas restaurimit të shtëpive të vjetra, vendosjes së kalldrëmeve e të ndriçimit të brendshëm, do të kryhen edhe ndërhyrjet në kthesën panoramike dhe në “ballkonin” natyror, në shpatin jugor të fshatit magjepsës", shkruan Rama.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zgjedhjet e 25 Prillit/Mendoni se votimi dhe numërimi elektronik do të ishte më efikas për procesin dhe duhej të shtrihej në më shumë zona?

Komento

Komente

 • MAKS VELO: 18/08/2019 23:14

  PRISHI SHTEPITE E VJETRA TE DHERMIUT EDI RAMA ,,,,,dhe bej aty kulla 30 kateshe,,,,legen kryeminister,,,ne dhermi I ruan ndertesat e vjetra dhe kishat e dhermiut,,,,kurse ne tirane shkatarron c'do gje te vjeter dhe te bukur qe ka Tirana,,teatrin,,,stadiumin,,,Tirana per ty eshte e njerkes kurse jugu eshte I nenes,,,njesoj si enver Hoxha prishi ne tirane pazarin e vjeter,,kurse ne gjirokaster e ruajti,,prandaj edi rama thirri mendjes ,,mos pi shume koka dhe rikonstrukto c'do gje ne tirane ose do marresh opingen e sheros ne zgjedhje,,.LUNGOMAREN ME TE GJATE DUHET TA KETE DURRESI,,../

  Përgjigju
 • Fatos: 18/08/2019 16:31

  ATJE DUHET TE MBILLEN ME SHUME PEME,,,,,KODRAT JANE TE THATA,,,DHE PO ASHTU ME SHUME DRITA NE DHERMI,,SARANDE,,E VLORE.....

  Përgjigju
 • Avdyli: 18/08/2019 15:09

  Anes e pas anes dhe aty ku vertete duhet te NDERTOHET lungomare ne DURRES i KORRUPTUARI RAMA- DAKO HESHTIN SA MILJONA EURO JANE VJEDHUR NGA RILINDASIT E RAMES NE PLAZHIN E DURRESIT LERE DHERMIUN ASHTU SIC E KA BERE NATYRA O I DEGJENERUM PERSE HESHT RAMA PER DURRESIN ?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rihapja e garës për hetues në BKH, Ambasada e SHBA: Aplikoni, bashkohuni në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar