Rama: LSI i kishte kthyer targat e makinave në tesera partie dhe patentat në fletë votimi

Shërbimi i transportit rrugor, për kryeministrin Edi Rama ka qenë një kancer shumëvjeçar, i trashëguar bashkë me ish-partnerët e koalicionit të mandatit tonë të parë. Rama tha se LSI i kishte kthyer targat e makinave në tesera partie dhe patentat në fletë votimi.

'Shërbimet e transportit rrugor, një kancer shumëvjeçar, i trashëguar bashkë me ish partnerët e koalicionit të mandatit tonë të parë, janë kthyer në një prej shembujve më kuptimplotë dhe më inkurajues të transformimit të shërbimeve publike të Republikës së Shqipërisë. E paimagjinueshme kjo deri kur u ndamë 4 vjet më parë nga ata partnerë që i kishin kthyer targat në tesera partie dhe patentat në fletë votimi për partinë. Sot, Shqipëria ofron një nga shërbimet më të digjitalizuara në rajon për drejtuesit e automjeteve dhe synon falë një marrëveshjeje, edhe ndërtimin e një autoparku rajonal për gara të ndryshme ndërkombëtare të shpejtësisë motorike, në bashkëpunim me FIA-n.'- tha Rama.


Lajmi kryesor:

Takimi i fundit për mandatin e dytë, Rama: Javën e ardhshme prezantoj qeverinë e re! Ky mandat u mbyll me nota pozitive! Turizmi dhe Arsimi, dy dikasteret me kritika


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Në korrik i paralajmëroi se nuk do i mbronte nëse shkelnin ligjin, Rama mbledh sot në kryeministri kryetarët e Bashkive