Rama: Mbikalimi i Paskuqanit po merr formën e duhur

Rama: Mbikalimi i Paskuqanit po merr formën e duhur

Foto nga punimet në Unazën e Madhe

Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje në rrjetet sociale nga punimet në mbikalimin e Paskuqanit, pjesë e Unazës së Madhe të Tiranës.

Kreu i qeverisë u shpreh se, “një nga hyrjet kryesore në kryeqytet po merr formën e duhur për të ardhmen”.

Deri tani mbi 20% e volumeve janë realizuar për momentin dhe vijon puna për pjesën tjetër.

Unaza e Madhe e kryeqytetit përbën një segment prej 27 kilometrash të gjatë. Përfundimi i saj në vitin 2023 lehtëson trafikun brenda Tiranës, ndërsa e lidh kryeqytetin me të gjitha rrugët dalëse kombëtare.

 

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Orges Shehi te Shkëndija, Tirana gjen trajnerin e ri brenda familjes

Orges Shehi te Shkëndija, Tirana gjen trajnerin e ri brenda familjes