Rama mbron gardistin e 21
Janarit: Ai nuk ka vrarë askënd!

Rama mbron gardistin e 21<br />Janarit: Ai nuk ka vrarë askënd!
Kryeministri dhe kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka folur për herë të parë mbi rolin e Agron Malajt, ish-gardist i përfshirë në zhvillimet e 21 janarit, që aktualisht është drejtor i OSHE-së dhe kreu lokal të PS-së në Mat.

Emri i tij u përfol shumë si kandidat i mundshëm i PS-së për Dibrën sepse mban dhe postin e koordinatorit elektoral, por në listën finale ai nuk rezultoi i përfshirë.

Edi Rama flet për herë mbi rolin e Malajt në PS përmes një replike në rrjetin social “Facebook”, ku një komentues i shkruan se pse futi “vrasësin e 21 Janarit” në listën e kandidatëve, Rama shkruan se Agron Malaj nuk ka vrarë kurrkënd në jetën e vet.

“Po e quan skuadër atë që i prezantove shqiptarëve me Agron Malaj që vrau në 21 janar bravo të qoftë dhe gabim ke bërë që s’na vrave të gjithëve atë ditë”, i shkruan një komentues. “O Artur ku e lexove a dëgjove emrin Agron Malaj ti o lumadh, edhe pse ai s’ka vrarë askënd?!

Shikoje prezantimin e listës së Dibrës në videon përkatëse këtu dhe pastaj kërko falje po këtu që merresh me llafe rrugësh”,-i shkruan Rama komentuesit.

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që këtë 1 Maj ta urojë përmes fotografisë së një menaxhereje hoteli në Tiranë. Kreu i qeverisë përmes një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook thekson se Iden Petraj është punësuar në një prej hoteleve më të mira në Tiranë përmes Shërbimit Kombëtar të Punësimit.

“Mirëmëngjes...dhe ju uroj 1 Maj të mbarë me këtë imazh të kësaj menaxhereje punësuar në një nga hotelet më të mira në Tiranë përmes Zyrave të Punës. Iden Petraj besoi tek Shërbimi ynë Kombëtar i Punësimit ku aplikoi dhe mori ofertën e përshtatshme vetëm një javë më pas.

Në 3 vitet e fundit janë punësuar 79096 punëkërkues vetëm nga zyrat e punës, ndërkohë që aktualisht janë dhe 38 mijë vende të lira në dispozicion. Por shumë më shumë mbetet ende për tu bërë për punësimin. Dhe shumë ka për të humbur nëse ndalemi sot. Prandaj përpara për Shqipërinë që duam me #Shtet#Punë#Mirëqenie”,
ka shkruar Rama.
 
Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara