Rama mbyll fushatën në Vlorë, mesazh demokratëve: Nuk e kemi ne fajin që u trajtojnë si skllav


Kryeministri Rama nga fushata përmbyllëse në qytetin e Vlorës ka thënë se PS ka gabimet e veta por në fund të fundit sipas Ramës nuk ka akoma një parti më të mirë se PS.

Në fund ai i është drejtuar opozitës duke thënë se ata nuk mund ta ndalin drejtësinë.

"Nuk kemi bërë gjithçka për të qenë të qetë. Kemi bërë gabime e kemi kusuret tona. Por ka një gjë të rëndësishme kur gjykon punët e një qeverie. Gabimet janë bërë si rezultat i pamundësisë për të bërë gjënë e duhur. Nëse je kryeministër dhe thua ajo fabrika duhet të çmontojë municione dhe nuk duhet të shkojnë taksat e tatimet... për sa kam qenë dhe do të jem në detyrë nuk do të bëjë firma për ti bërë dëm vendit për ti lënë një njollë kombit duke përfituar. Asnjëherë! Ne nga qielli nuk kemi rënë...Më të mirë se ne ky vend s'ka pasur nuk ka dhe nuk ka për të patur edhe për shumë kohë. Ju nuk e ndalni dot drejtësinë. Po ju lë më një mesazh për demokratët e Vlorës.  Unë sot s'do iki do rri dhe nesër, pasnesër do iki në Tiranës. A e kupton si erdhi puna. Ju them të shikosh me sytë e mendjes se partia jote nuk ka të nesërme nëse ti nuk bëhesh bashkë me ne për t'i dhënë mësimin se nuk mund të tallet me ty. Duke të dëmtuar drejtpërdrejt ty. Mblidh mendjen dhe mos shko më pas berihajit. E kanë ata fajin që të trajtuan si skllav. O zgjidh Dritan Lelin ose rri mirë e urtë si demokrat. Kërkesa është ta themi bashkë. Rroftë Vlora!" ka thënë Rama.


Lajmi kryesor:

Mbyllet fushata elektorale me 20 mijë vlonjatë në shesh, Rama: Rezultati dihet, 61 me 0 (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?