Rama ndan medaljet për vajzat e shkollës 9 vjeçare që fituan kampionatin e basketbollit: Sot Kamza i dha Tiranës një mësim

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm gjatë finales së basketbollit për vajzat e shkollave 9 vjeçare të qarkut të Tiranës, mes shkollës ‘Hilary Clinton’ të Kamzës dhe ‘Dhora Leka’ të Tiranës.

Fituese doli shkolla Hilary Clinton e Kamzës në një finale të fortë që ngjalli shumë emocion mes të pranishmëve dhe kryeministrit i cili po e ndiqte së bashku me kryebashkiakun e Kamzës, Rakip Suli dhe ministren për të Fëmijët dhe të Rinjtë, Bora Muzhaqin.

Teksa u dorëzoi kupën dhe shpërndau medaljet për skuadrën fituese, Rama tha se nuk priste të ishte një ndeshje kaq e fortë dhe vijoi më tej me batuta duke thënë se ditën e sotme, Kamza i ka dhënë një mësim të mirë Tiranës.

“Unë pashë një pjesë të ndeshjes por nuk e prisja të ishte një ndeshje kaq e fotë. Sot Kamza i dha Tiranës një mësim. Kështu që iu lumtë, lozët me shpirt, me inat, me durim dhe fituat.  Kjo është kupa e kampionëve të qarkut të Tiranës”-u shpreh Rama.

 

 

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kamza: 30/03/2023 20:22

    Do tja japim një mësim tjetër të madh Tiranës në 14 Maj. Ska patronazhist që tju shpëtoj

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit