Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe, firmoset marrëveshja për zhvillimin dhe modernizimin e Qeverisje

Kryeministri Rama ndodhet në Emiratet e Bashkuara Arabe, i shoqëruar nga një grup ministrash. Në një postim në Facebook Rama bën me dije se ai dhe delegacioni që drejton ka pasur një takim me Mohamed bin Rasheed al Maktoum, Zv/President dhe Kryeministër i Emirateve të Bashkuara Arabe.

Në këtë takim është firmosur edhe marrëveshja e bashkëpunimit “Shkëmbim i përvojës në lidhje me Zhvillimin dhe Modernizimin e Qeverisjes”. Marrëveshjen e ka firmosur ministrja e Shtetit për Standardet e Shërbimeve, Milva Ekonomi dhe homologu i saj nga Qeveria e Emirateve.

K.T./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • what the fuck: 15/02/2023 02:59

  jep doreheqjen o palaco,,kryeminister,se na nxive faqen ne amerike,,,,po na merzit aleatin tone me te mire e me te madh,,SHBA.,,...CAKTO fatmir xhafen si kryeminister,,nje jurist i zoti dhe jo i korruptuar si ti....

  Përgjigju
 • Lira: 14/02/2023 13:58

  Nje tjeter arritje per vendin ton

  Përgjigju
 • titi: 14/02/2023 13:41

  super gjithmon e me shume sukses per vendin tkne

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit