Rama në Madrid në Këshillin e Internacionales Socialiste

Rama në Madrid në Këshillin e Internacionales Socialiste

Rama në Këshillin e Internacionales Socialiste, Madrid, 24 shkurt 2024

Madrid- Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Madrid në takimin e Këshillit të Internacionales Socialiste nën udhëheqjen e Presidentit të IS, kryeministrit të Spanjës Pedro Sánchez.

Rama ka postuar në facebook një sërë fotosh nga ky aktivitet ku tha se u morën një sërë vendimesh të rëndësishme.

Në takimin e Këshillit të Internacionales Socialiste ku nën udhëheqjen e Presidentit të IS, kryeministrit të Spanjës Pedro Sánchez, morëm një sërë vendimesh të rëndësishme”, thotë kryesocialisti.

Me moton “socializmi që fiton”, duket se krerët e partive të majta në Europë janë të përkushtuar në koordinimin me njëri-tjetrin.

S.G/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale