Rama në Mynih për konferencën e Sigurisë, takime me zyrtarë të lartë gjermanë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Mynih prej ditës së djeshme, ku po merr pjesë në punimet e konferencës së Sigurisë.

Kreu i qeverisë ka zhvilluar disa takime me përfaqësues të BE, si edhe me politikanë të vende tjera.

Sot, Rama ka ndarë foto nga takimi me Sekretarin Parlamentar të Shtetit Gjerman në Ministrinë Federale për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim Niels Annen, si edhe me kryeministrin e North Rhine-Ëestphalia, Hendrik Wurst.

Konferenca e Sigurisë e Mynihut (MSC), takimi më i rëndësishëm global i politikanëve dhe ekspertë të politikave të sigurisë ka mbledhur dhjetëra krerë shtetesh. Temat kryesore do të jenë konfliktet në Ukrainë dhe Lindjen e Mesme.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:04
VIDEO+FOTO/ Rama në Mynih takon Hillary Clinton 'miken e madhe të Shqipërisë dhe Kosovës'

Mynih- Gjatë qëndrimit në Mynih Kryeministri Edi Rama u takua dhe me ish sekretaren amerikane të shtetit Hillary Clinton.

Në facebook Rama ndau një fotogaleri nga ky takim i ngrohtë mes tij me zonjën Clinton shoqëruar dhe me një përshkrim.

'Me miken e madhe të Shqipërisë dhe Kosovës, Sekretaren e Shtetit, Hillary Clinton' shkruan Rama. 

 

SI.E./S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale