Rama: Në shesh janë 20 mijë vlonjatë bio, jo turistë

Rama u shpreh se në shesh janë 20 mijë vlonjatë, ndërsa sulmoi opozitën. "Ata që sot janë në përpëlitjen e fundit u angazhuan me një plan tërësisht të qartë për të gjithë dhe të dështuar përgjithmonë. Kurrë më parë në historinë nuk kishte ndodhur ajo që ka ndodhur në harkun e këtij viti, një opozitë keq e më keq, zi e më zi.

Nuk kishim parë që disa parti të transformoheshin në organizata të dhunshme dhe godina e Presidentit të kthehej në epiqendrën e shtabit të një revolucioni imagjinar dhe Presidenti të na shfaqi si Haxhi Qamili i ringjallur. Kurrë më parë Shqipëria nuk ishte vënë në një sulm të koordinuar që nuk synonte thjeshtë të fuste frikën dhe tmerrin në cdo familje, por të gjunjëzonte vetë imazhin e vendit.

Autorët e këtij plani nuk e fshihnin gëzimin, por shfaqeshin të entuziazmuar. Plani nuk synonte rrëzimin e qeverisë, por të Shqipërisë për negociatat. Të katërt aventurierët e marrë, për Saliun nuk po u flas. Po të ishte sot këtu do të thoshte në Vlorë u mblodhën 2 milionë, por në fakt nuk janë aq, por 20 mijë, bio nga Vlora e historisë, jo turistë".


Lajmi kryesor:

Mbyllet fushata elektorale me 20 mijë vlonjatë në shesh, Rama: Rezultati dihet, 61 me 0 (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?