POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Rama nis ditën me muzeun e Kastriotëve: U restaurua pas 27 vitesh harresë (VIDEO)

Muzeu i Kastrioteve

Kryeministri i vendit Edi Rama i njohur për promovimin e turizmit e ka nisur mëngjesin e sotëm me një postim ndryshe.

I pari i qeverisë ka zgjedhur të urojë mirmëngjes për të gjithë ndjekësit me pamje nga muzeu i Kastriotëve në Sinë të Dibrës, i restauruar pas 27 vitesh harresë.

Godina gjendet mes një zone të gjelbëruar, ndërsa kryeministri na njeh me ambientet e jashtme dhe të brendshëm të këtij muzeu i cili mund të vizitohet tashmë nga të gjithë.

Postimi i Ramës

Komento

Komente

  • redi: 10/08/2018 17:22

    Puna me brilante e qeverise Rama jane Rilindja urbane dhe rurale si dhe rikonstruksioni i objekteve mueale ne sherbim te turizmit

    Përgjigju
  • Arbëri: 10/08/2018 09:59

    Shkëlqyeshëm z kryeminister! Ju uroj suksese në të gjitha sverat...!!!

    Përgjigju