POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Rama nxjerr projektin e ri: Si do lidhet Gjirokastra me bregdetin duke shmangur Qafën e Muzinës

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë mëngjesin e kësaj të hëne një lajm të mirë për qytetarët, teksa i ka njohur ata me projektin e një tjetër rruge.

Rama ka postuar në "Facebook" pamjet e rrugës Kardhiq-Delvinë, duke shkruar se ky është një nga projektet e paketës transformuese për ekonominë dhe turizmin e gjithë zonës. Sipas kreut të qeverisë, kjo rrugë siguron lidhjen shumë më të shpejtë të Gjirokastrës me bregdetin.

MIRËMËNGJES dhe me këto pamje të rrugës Kardhiq – Delvinë, një nga projektet e paketës transformuese për ekonominë dhe turizmin e të gjithë zonës, që siguron lidhjen shumë më shpejtë të Gjirokastrës me bregdetin duke evituar Qafën e Muzinës për të vijuar përmes Nivicës, ju uroj një javë të mbarë.

Kryeministri Edi Rama

/
Komento

Komente

  • Leo: 21/05/2018 13:59

    Po sa bukur duket:)) Si rruga e Arberit se ajo e kombit nuk ka dal gje!!!

    Përgjigju
  • RIZAI: 21/05/2018 13:43

    QAFA E MUZINES 575 M MBI NIVELIN E DETIT, KETU NE SKERFICE 998 M. DASHKENI TU NXIRRNI FUNDIN MAKINAVE TONA APO SI KEMI TE REJA, FIKS SI TUJAT

    Përgjigju