Rama: PD s’ka nxjerrë mësime nga humbja e 5! Po shkon drejt humbjes së 6 e të 7! Prodhimi i baltës nuk ndalet

Gjatë fjalës së tij me deputetët e rinj dhe të vjetër kryeministri Edi Rama ka thumbuar PD. Rama thotë se ajo ska zënë  mend nga humbja e 5 por po shkon drjet të 6 dhe të shtatës.

“Nuk duket se PD-së ka nxjerrë nga humbaja e pestë. i njëti avza që mund të vazhdojë drejt humbjes së 6 dhe të shtatë rradhazi. prodhimi i baltës nuk do të ndalet. Akuzat dhe denoncimet në adresën e kujdo prej nesh që është në shënjestër skanë për të rreshtuar, por ne duhet të jemi të vëmendjshëm ndaj çdo akuze publike, as për të rënë pre e vorbullës ku për fat të keq kemi rënë për një kohë të gjatë.

Duhet të jemi të vëmendshëm për të verifikuar gjithçka ata thonë. Akuza mund të ketë një bazë të vogël faktike. Në këtë pikë sdo ketë asnjë kompromis për këdo dhe për çfarë do arsye, sepse çdo kompromis do të thotë se me duart tona të përgatisim disfatën e mandatit të tretë. Të jemi grumbulles faktesh dhe provash duke veshur një armaturë dhe me ligj të vecantë një ligj më vete platformës së bashkëqeverisjes”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Mandati i 3, Rama konfirmon Ballën dhe Spiropalin: Do vijojnë në të njëjtat poste! Nisim punën për fitoren e zgjedhjeve vendore 2023 dhe parlamentare 2025


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Pesë kafshët që e ndryshuan përgjithmonë njerëzimin