Rama: Peçi (Petrit) Vasili, heroi i fjalës së lirë, në 7 fjalë, 6 i ka sharje e shpifje (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ironizoi faktin që ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ishte në protestën e gazetarëve para parlamentit për paketën Anti-shpifje.

"Shikoj atë Peçi Vasilin atje që del dhe u solidarizohet. Del Peçi atje për lirinë shprehjes. Në 7 fjalë, 6 fjalë i ka sharje dhe shpifje. Po bëjmë ligj që të mbrojmë ne veten nga Peçi Vasili dhe Peçi Vasili është heroi i fjalës së lirë që del bashkohet me ata heronjtë e tjerë atje".


Lajmi kryesor:

Portalet 'shpëtohen' nga mbyllja, por u rritet gjoba (dhe nuk pezullohet pa folur gjykata)! Parlamenti voton ligjin anti-shpifje /VIDEO- Ndryshimet e fundit


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD